Pielęgnacja

Pielęgnacja ogrodu japońskiego jest bardzo ważna. Właściwe prace pielęgnacyjne przedłużają żywotność ogrodu. Do prawidłowej pielęgnacji ogrodu japońskiego wymagana jest gruntowna wiedza. Jakie rośliny/drzewa/krzewy należy przycinać, jak i kiedy należy je przycinać?

My taką wiedzą dysponujemy. Już od lat wzbogacamy nasze doświadczenia zarówno w pielęgnacjiogrodów japońskich u osób prywatnych, jak i w firmach. Oprócz wykonywania prac pielęgnacyjnych udzielamy również porad.

Przeprowadzamy prace pielęgnacyjne wiosną i/lub jesienią. Zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami zawieramy umowy na prace pielęgnacyjne przez cały sezon.

Drzewa formowane

Nierozerwalnym elementem ogrodu japońskiego jest drzewo formowane, zwane także drzewkiem bonsai. Stosując odpowiednie metody przycinania wijącego się pnia, Japończycy sprawili, że drzewko przypomina bardzo stare. Dzięki temu sprawiają one wrażenia, jakby były smagane wiatrem. Taka sztuka wymaga nadzoru i zdecydowania osoby przycinającej. Japońscy uczniowie kształcą się od 6 do 7 lat zanim przytną choć jedno drzewko. Obecnie istnieje na rynku wiele rodzajów drzew formowanych, wśród nich między innymi endemiczne formy iglaste. Takich nie sadzimy w ogrodach japońskich. Preferowane są prawdziwe odmiany Pinus i formy Taxus.

Ponieważ są one bardzo kosztowne, uważna pielęgnacja jest absolutnie konieczna. Najczęściej właściciel nie odważy się ich przycinać, ale zleca to ogrodnikowi. Niestety ogrodnik często wie, jak przycinać drzewka, ale nie potrafi odpowiednio do niego podejść.

Aby nie dopuścić do zniknięcia z Europy wszystkich drzewek, Peter van den Berg przycina je na całym kontynencie. Zajmuje się również nawożeniem i dalszym formowaniem drzewek. Dzięki temu drzewo zachowa zdrowy wygląd, towarzysząc Państwu przez długie lata.

Pielęgnacja, Sakura garden, Ogrody japońskie, Projektowanie, rośliny ogrodu japońskiego, Ogród japoński, tradycyjny japoński ogród,acer japonicum, acer atropurpurum, ginko biloba, cryptomeria japonica, chamaecyparis obtusa, pinus densiflora, pinus parviflora, camelia japonica, prunus, magnolia, phyliostachus, fargesia