Projekt

Po umówieniu się na spotkanie Peter van den Berg osobiście odwiedzi Państwa w domu, aby lepiej Państwa poznać. Omówi z Państwem możliwości, uwzględniając przy tym ukształtowanie terenu (położenie, glebę) oraz życzenia mieszkańców. Projekt zostanie przygotowany w oparciu o podstawowe zasady ogrodu japońskiego.

Wykonanie projektu ogrodu japońskiego wymaga specjalnego podejścia. Przy projektowaniu większe znaczenie ma podział ogrodu aniżeli oficjalny plan. W przypadku tego typu ogrodów istotny jest przede wszystkim tradycyjny, symboliczny podział. Reszta zależy przede wszystkim od "CHWILI". Dana "chwila" wiąże się z położeniem słońca, światłem, zboczami, linią wzroku itp., których nie da się ocenić podczas projektowania. Znaczna część projektantów popełnia błąd, nie doceniając umiejętności wyczucia tego. Nie można stworzyć projektu w oderwaniu od jego realizacji. Jedno nie może istnieć bez drugiego. Dlatego też Peter van den Berg wykonuje projekt, a następnie realizuje go. Wykonanie projektu wiąże się z kosztami. Sakura wykonuje projekt GRATIS jeśli klient zdecyduje się na jego realizację.

Konsultacje ogrodnicze

„W moim ogrodzie japońskim czegoś brakuje, ale nie wiem czego.” To bardzo częste stwierdzenie, które słyszy Peter van den Berg. Często ogrody te zleceniodawca wykonywał samodzielnie lub zlecał lokalnemu ogrodnikowi, który nie posiada tej rzadkiej umiejętności. Nic więc dziwnego, że czegoś brakuje. W końcu jest to forma sztuki. Niedocenianej sztuki, która przetrwała całe wieki dzięki perfekcji japońskich ogrodników. Dla takich osób Peter van den Berg proponuje konsultacje w domu. Po umówieniu się na spotkanie Peter van den Berg odwiedza klienta, aby poznać jego ogród japoński. Prawie w każdym przypadku jest w stanie od razu stwierdzić, co jest nie tak.
Czasami problem można łatwo rozwiązać poprzez wprowadzenie kilku zmian. Zdarza się jednak, że trzeba zniszczyć cały ogród. "Czasami zastaję wstrząsający widok. Zwłaszcza u klientów, którzy wiele zainwestowali w swój ogród japoński i wychodzą z założenia, że lokalny ogrodnik jest w stanie zrealizować ich pomysły, ale ostatecznie nie udaje mu się to."

Powodem jest brak profesjonalnych wykonawców na rynku. Do założenia ogrodu japońskiego potrzebny jest specjalista. Ta historia brzmi znajomo? Zachęcamy do skontaktowania się z nami i umówieniem się na spotkanie.
Projekt, Sakura garden, Ogrody japońskie, Projektowanie, rośliny ogrodu japońskiego, Ogród japoński, tradycyjny japoński ogród. ogród zen, wodospad, karp koi, konsultacje ogrodnicze