Sprzedaż

Podczas realizacji projektu tradycyjnego ogrodu japońskiego kilka elementów jest nieodzownych.
Stąd nasza decyzja o zamieszczeniu ich w naszej ofercie handlowej.

Japońskie ogrody herbaciane.

Jedną z typowych cech japońskiego ogrodu herbacianego są pawilony herbaciane. Buduje się je bardzo skrupulatnie ze zwróceniem szczególnej uwagi na detale. Najczęściej są one dość sporych rozmiarów i nadal odbywają się w nich tradycyjne ceremonie.

Zachód nie przywiązuje wagi do japońskich ceremonii herbacianych, ponieważ nie rozumie związanego z nimi japońskiego tła kulturowego. Japońskie pawilony herbaciane same w sobie stanowią ciekawe konstrukcje. Może je również zwiedzać. O ile nam wiadomo w Polsce żadna firma nie zajmuje się budową takich pawilonów. Specjalnie dla miłośników ogrodów japońskich prowadzimy sprzedaż takich japońskich pawilonów herbacianych, ponieważ odpowiadają one naszej specjalności: zakładaniu ogrodów japońskich. Traktujemy to jako wartość dodaną.

Most japoński

Mosty stanowią nieodłączny element ogrodu japońskiego. Wykonuje się je z drewna, kamienia lub granitu. Mosty łączą różne tereny, z których składa się cały ogród japoński oraz stanowią źródło dodatkowej dynamiki.

Oświetlenie ogrodu

Aby wieczorem nadać ogrodowi szczególny klimat, w naszej ofercie proponujemy drewniane latarnie. Są one dostępne w dowolnej wielkości.

Latarnie kamienne i granitowe.

Te latarnie to nieodłączny element ogrodu japońskiego. Oferujemy następujące typy latarni:

Tachi-gata – duża latarnia.
kekomi-gata – wkopana do ziemi. Charakteryzuje się brakiem podstawy i jest wkopywana bezpośrednio do ziemi.
Oki-gata – to małe latarenki. Latarnię ustawia się często bezpośrednio na kamiennym podłożu.
Yukimi-gata to także małe latarenki posiadające duży kapelusz. Podstawa najczęściej składa się z czterech punktów podpierających.

Ogrodzenie z bambusa

W ogrodzie japońskim tło ma ogromne znaczenie. Może to być na przykład ogrodzenie z bambusa.

Bambus to materiał bezsprzecznie powiązany z Japonią. To dlatego oferujemy w swoim asortymencie różne ogrodzenia bambusowe.

rośliny ogrodu japońskiego,latarnie japońskie, pagody na ogrody, Japoński dom herbaciany, japoński most, staw, bambus, ogrodzenie bambusowe, Ogrody japońskie, Projektowanie, rośliny ogrodu japońskiego, Ogród japoński, tradycyjny japoński ogród.